piątek, 13 czerwca 2014

Wygrana Brazylii na otwarcie z mega kontrowersją | Brazylia - Chorwacja

Brazylia pokonała Chorwacje 3:1 w meczu otwarcia Mundialu w Brazylii. Kapitalne zawody rozegrał Oscar , a bramka na 2:1 dla Brazylii padła po karnym który został podyktowany za nic.

Od początku meczu Chorwacja rzuciła się do ataku i w 7 min meczu główką uderzył Ivica Olić i jego strzał minimalnie mineło bramkę Julio Cesara. Cztery minuty pózniej Ivica Olić wrzucił piłke po ziemi w pole karne trącił ją Jelavić a ta przypadkowo trafiła pod nogi Marcelo i piłka wpadła do bramki.

Po tej bramce obudzili się Brazylijczycy. Dobrą sytuacje miał w 22 minucie Neymar który wrzucił piłke po ziemi na długi słupek ale wybili piłke obrońcy lecz piłka spadła pod nogi Oscara który uderzył technicznie na bramkę lecz Pletikosa kapitalnie obronił.

W 29 minucie bliscy gola na 2:0 byli Chorwaci ale po chwili kontrę przeprowadził Brazylia. Oscar odegrał kapitalnie do Neymara a ten huknął zza pola karnego i piłka wpadła do bramki.

W 69 minucie Japoński sędzia Yuichi Nishimura podyktował rzut karny po "faulu" na Fredzie którego poprostu nie było. Fred wykorzystał sytuację że Lovren go trzyma za ramię i że uda mu się nabrać sędziego i tak było. Do jedenastki podszedł Neymar i po rękach bramkarza Chorwacji piłka wpadła do bramki..

Chorwacji próbowali zdobyć tą bramkę na 2:2 lecz bez efektów. W 91 minucie po stracie piłki przez pomocnika Chorwacji przejął Oscar który okiwał dwóch zawodników i strzałem zza bramki ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Chorwacji.

Ostatecznie Brazylia pokonała Chorwacje 3:1 w meczu otwarcia Mundialu na pewno trzeba pogratulować za gre dla Chorwacji którzy pokazali kawał dobrej piłki i zasłuzyli dzisiaj na jeden punkt z Brazylią.

Następny mecz na Mundialu Brazylia rozegra w wtorek w Fortalezie a rywalem "Canarinhos" będzie Meksyk natomiast Chorwacje podejmie w środe w Manaus rozegra mecz z Kamerunem.

Powiedzieli po meczu :

- Jeśli to był rzut karny, to rzućmy piłkę nożną i zacznijmy grać w koszykówkę. To było złodziejstwo. Piłkarze walczą w polu karnym i nagle zjawia się sędzia, który nie prezentuje poziomu godnego tego meczu. To wstyd i brak szacunku wobec nas - powiedział Niko Kovac.

"Pokonani, ale nie poniżeni. Japoński arbiter zniszczył Chorwatom mecz otwarcia mundialu!" - grzmi największy chorwacki serwis internetowy index.hr. "Nasz zespół musiał walczyć z gospodarzami, których dwunastym zawodnikiem była FIFA i sędzia Nishimura" - dodaje.

Brazylia - Chorwacja 3:1 (1-1)
29,71' Neymar , 90+1' Oscar - 11' Marcelo (s)