wtorek, 17 czerwca 2014

Stany Zjednoczone lepsze od Ghany w Natal | USA v. Ghana

Brazylia 2014: Ghana - USA. Szczęście sprzyjało Amerykanom [RELACJA]

Piłkarze reprezentacji USA pokonali w meczu grupy G mistrzostw świata w Brazylii reprezentacje Ghany 2:1

Najszybciej strzelonego gola na tym turnieju zdobył Amerykanin Clint Dempsey, który trafił do bramki już w 30. sekundzie.

Występujący ostatnio w angielskim Fulham napastnik wykorzystał podanie Jermaine'a Jonesa, wbiegł w pole karne między dwóch obrońców i płaskim strzałem w dłuższy róg pokonał Adama Kwaraseya. Po stracie bramki Amerykanie oddali inicjatywę rywalom, ale niewiele z tego wynikało. Ataki Ghańczyków były dosyć niedokładne i brakowało im precyzji.

W 23. minucie spotkanie pechowo zakończyło się dla Jozy'a Altidore'a, który doznał kontuzji mięśnia dwugłowego uda i zmienił go Aron Johannsson. Chwilę wcześniej Altidore miał szansę na zdobycie drugiej bramki dla USA, ale tym razem górą był bramkarz Ghany.

Przed przerwą urazu nosa doznał strzelec jedynej bramki w pierwszej połowie. Jednak po interwencji medycznej Dempsey pozostał na boisku.

Afrykański zespół z jeszcze większą łatwością dochodził do sytuacji strzeleckich po przerwie. Wciąż jednak raził nieskutecznością. Ghańczycy lepiej jednak znieśli szybkie tempo tego meczu. Efekt przyniosło to w 82. minucie. Asamoah Gyan podał w polu karnym piętą do Andre Ayewa, a ten strzałem zewnętrzną częścią stopy doprowadził do wyrównania.

Cztery minuty później zwycięską bramkę dla USA zdobył głową wprowadzony po przerwie John Brooks, który debiutował na mundialu.

Ghana - USA 1:2 (0:1).
Bramki: 0:1 Clint Dempsey (1), 1:1 Andre Ayew (82), 1:2 John Brooks (86-głową).