poniedziałek, 16 czerwca 2014

Rezerwowi dają 3 pkt Szwajcarii. | Szwajcaria v. Ekwador

Szwajcaria długo remisowała z Ekwadorem aż do 92 minuty gdzie do bramki trafił Seferović i zapewnił Szwajcarii 3 pkt.

Od początku meczu obie reprezentacje grały bardzo spokojnie nie stwarzając sobie jakiś poważniejszych sytuacji dopiero w 16 minucie z dystansu uderzył Xherdan Shaqiri ale bramkarz Ekwadoru Alexander Dominguez pewnie złapał piłke.

Sześć minut pózniej po rzucie wolnym do główki wyskoczył Enner Valencia który pokonał Diego Benaglio i Ekwador wyszedł na prowadzenie 1:0.

Po tej bramce Szwajcaria rzuciła się do odrabiana strat lecz świetnie bronił Alexander Dominguez.

W przerwie trener Szwajcarii zdecydował się wpuscić Admira Mehmedi'ego i już 3 minuty pózniej po rzucie wolnym strzałem głową pokonał bramkarza Ekwadoru.

W 70 minucie do bramki Domingueza trafił Josip Drmić lecz sędzia uznał że zawodnik znajdował się na pozycji spalonej lecz jak pózniej pokazały powtórki tego spalonego nie było.

Gdy wydawało się że mecz zakończy się remisem to kontrę w 93 minucie przeprowadzili Szwajcarzy a Rodriguez zagrał do Seferovicia który pewnym strzałem pokonał Alexandra Domingueza.

Szwajcaria – Ekwador 2:1 (0:1)
Bramki: Mehmedi 48, Seferovic 90+3 – E. Valencia 22

Szwajcaria: Benaglio – Lichtsteiner, Von Bergen, Inler, Xhaka, Behrami, Rodriguez, Stocker (46. Mehmedi), Drmic (76. Seferovic), Djourou, Shaqiri

Ekwador: Dominguez – Guagua, Erazo, Paredes, Noboa, Montero (76. Rojas), W. Ayovi, Caicedo (70. Arroyo), E. Valencia, A. Valencia, Gruezo