sobota, 7 czerwca 2014

Niemcy v. Armenia - mecz towarzyski 06.06

Mistrzostwa Świata zbliżają się coraz bliżej i wszystkie reprezentacje rozgrywają ostatnie spotkania towarzyskie. W najciekawszych meczach Chorwacja zmierzyła się z Australią a Meksyk z Portugalią.

Niemcy rozgromili Armenię ale stracili Reus'a.

Reprezentacja Niemiec pokonała Armenię aż 6:1 w ostatnim meczu towarzyskim przed Mundialem w Brazylii. W 44 minucie na murawę padł Marco Reus który doznał urazu co wyeliminował go z gry na Mistrzostwach

W pierwszej połowie Niemcy zdecydowanie cisneli Armenie mając 76 % posiadania piłki i oddanych 11 strzałów na bramkę lecz ona w pierwszych 45 min nie padła.

W drugiej połowie pojawił się Mesut Ozil który przeprowadził akcje w 52 minucie kiedy lewą stroną popędził Lukas Podolski precyzyjnie dośrodkował a strzałem z najbliższej odległości do bramki trafił Andre Schurrle.

Niemcy dalej przeważali ale bez skutku co wykorzystali Armeńczycy w 67 minucie faulował w polu karnym Kevin Grosskreutz a do karnego podszedł Hernik Mchitaryan który pewnie pokonał Weiderfeller'a i mieliśmy remis 1:1.

Po tej bramce Niemcy zagrali jeszcze bardziej ofensywnie w 72 minucie z pierwszej piłki zagrał Mesut Ozil który dograł do Podolskiego a ten zdobył bramkę na 2:1.

W 73 minucie na 3:1 podwyższył Howedes który na raty pokonał bramkarza Armenii.

W 76 minucie Podolski świetnie podał do Miroslava Klose który trafił do bramki na 4:1 i to była jego 69. bramka dzięki czemu pobił rekord Gerda Mullera.

W 82 i 89 minucie bramki na 5:1 i 6:1 zdobył Mario Gotze przesądzając o wygranej Niemców z Armenią aż 6:1

Niemcy - Armenia 6:1 (0:0)

Bramki: Schurrle  52, Podolski 72, Howedes 73, Klose 76, Gotze 82, 89 – Mchitaryan 69

Niemcy: Weidenfeller – Boateng (67. Grosskreutz), Mertesacker, Hummels, Hoewedes – Khedira (59. Schweinsteiger), Lahm (46. Ozil) – Schurrle (75. Gotze), Kroos, Reus (45. Podolski) – Muller (67. Klose)