niedziela, 15 czerwca 2014

Kapitalne widowsko z zwycięstwem Włoch.

Włosi pokonali w kapitalnym spotkaniu w gorącym Manaus reprezentacje Anglii 2:1 . Bramkę na wagę 3 pkt zdobył Mario Balotelli.

Od początku meczu przewazała Anglia i była bliska bramki. Najpierw uderzył Sterling z 25 metrow ale trafil tylko w boczną siatke a pozniej Henderson był bliski pokonania Sirigu.

W 23 minucie Mario Balotelli ladnie uderzyl z dystansu lecz minimalnie sie pomylił. Pozniej Anglicy mieli dogodną sytuacje po podaniu Welbecka piłka zmierzala do Sturridge'a lecz w ostatniej chwili wybił pilke na rzut rozny Barzagli.

W 35 minucie płasko po ziemi pilke dograł Candreva na 20 metr do Claudio Marchisio ktory pokonał Joe Harta i Włosi wyszli na prowadzenie 1-0.

Na odpowiedz Anglików nie bylo trzeba czekać dlugo już dwie minuty pozniej Wayne Rooney dośrodkowal do Daniela Sturridge'a ktory pewnie pokonal Salvatore Sirigu.

Przed przerwą swoje sytuacje mial Balotelli ale jego strzal z linii bramkowej wybil Jagielka a w kolejnej akcji Candreva uderzyl w słupek i pierwsza polowa zakonczyla sie wynikiem 1-1.

Druga polowe lepiej zaczeli Anglicy. W 48 minucie ladnie uderzyl Sturridge lecz kapitalnie pilke wybronil Sirigu. Dwie minuty pozniej Wlosi wyszli na prowadzeniu po akcji Candrevry ktory dośrodkowal w pole karne do Balotelliego a ten głową strzelił do bramki Joe Harta.

W 53 minucie Rooney byl bliski bramki lecz strzelil minimalnie obok bramki.
W końcowce meczu Andrea Pirlo uderzyl z 25 metrow z rzutu wolnego ale tylko w poprzeczke.

Ostatecznie Włosi pokonali w Europejskim Klasyku na Mundialu Anglików 2:1 i Anglia rozegra mecz w 2 kolejce z Urugwajem o życie.

Anglia - Włochy 1:2 (1:1)

Bramki: Daniel Sturridge (37) - Claudio Marchisio (35), Mario Balotelli (50)