sobota, 14 czerwca 2014

Holandia rozwaliła Hiszpanie 5-1.

Holandia rozgromiła Hiszpanię aż 5:1 w meczu grupy B podczas Mistrzostw Świata rozgrywanych w Brazylii. Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało ze taki wynik będzie na koniec spotkania.

Od początku meczu Hiszpania znacznie przeważala. W 27 minucie Diego Costa został sfaulowany i sędzia podyktował dośc kontrowersyjną decyzje wskazując na rzut karny. Do jedenastki podszedł Xabi Alonso i pewnie zameinił na bramkę.

Do końca meczu Hiszpania przeważala i w 43 minucie Xavi kapitalnie zagrał do Davida Silvy i ten nie celnie strzelił nad bramką. Holandia rozpoczeła grę i kapitalne długie podanie wykonał Blind który zagrał na 16 metr do Robina Van Persie'go a ten kapitalnym wyskokiem i strzałem głową pokonał Iker'a Casillasa.

Po przerwie Holandia dostała mega powera i zagrała kapitalnie. W 53 minucie Arjen Robben kapitalnie oszukał obrońców Hiszpanii i pokonal Ikera Casillasa.

W 63 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do główki wyskoczył de Vrij który pokonał Iker'a Casillasa. Chwile pozniej dobitke po strzale Diego Costy wykonal David Silva ktory trafil do bramki lecz znajdowal sie na pozycji spalonej.

W 73 minucie katastrofalny bląd popelnij Casillas ktory nie zdązyl wybić pilki do ktorej dopadal Robin Van Persie i pewnie okiwal Hiszpana i do pustej bramki posłał piłke

W 80 minucie wynik ustalił Arjen Robben który kapitalnie oszukał obrone hiszpanii oraz Casillasa i zdobyl bramke na 5:1.

Ostatecznie Hiszpania zostala rozgromiona az 1:5 i w meczu z Chile zagrają o wszystko.

Hiszpania - Holandia 1:5 (1:1)

Bramki: Xabi Alonso (27-karny) – Robin van Persie (44, 72), Arjen Robben (53, 80), Stefan de Vrij (65)