poniedziałek, 16 czerwca 2014

Argentyna wygrywa na Maracanie | Argentyna v. Bośnia

Argentyna pokonała w pierwszym meczu na Mundialu na Maracanie debiutanta na tych MŚ Bośnie i Hercegowine 2:1 .

Bośnia już w 3 minucie po niefortunnej interwencji piłke w własnej bramce umiesił Sead Kolasinac ale Argentyna po tej bramce nie rzuciła się do ataków lecz ich gra się nie układała.

Po bardzo nudnej pierwszej połowie Argentyna prowadziła z Bośnią i Hercegowiną 1:0.

Początek drugiej połowy to lekka przewaga Argentyny lecz z tego zadnych bramkowych sytuacji nie tworzyli.

W 65 minucie przebudził się Messi, który na poprzednich Mistrzostwach Świata w RPA nie zdobył żadnego gola. Gwiazdor Barcelony przejął piłkę 25 metrów od bramki rywali, ograł kilku obrońców i z 16-17 metrów strzelił precyzyjnie po ziemi w prawy róg.

Jednak po tej bramce Bośniacy nie stracili sił i dązyli do strzelania honorowej bramki co im się udało w 85 minucie gdy podanie Pjaniia wykorzystal Vedad Ibisević.

Gola na wagę remisu nie udało im sie zdobyć i Argentyna pokonała na Maracanie reprezentacje Bośnii i Hercegowiny 2:1.

Argentyna - Bośnia i Hercegowina 2:1 (1:0)
Bramki: Sead Kolasinac (3 - sam.), Lionel Messi (65) - Vedad Ibisević (85).